Warsztaty z Małgorzatą Musiał

5 grudnia spotkałyśmy się na warsztatach “Dyscyplina, która nie rani”, dotyczących sposobu wychowania, przeprowadzonych przez Małgorzatę Musiał. Pani Małgosia jest pedagogiem, mamą trójki dzieci, zajmującą się wspieraniem rodziców w ich rodzicielskich wyzwaniach. Prowadzi bloga DobraRelacja oraz realizuje program “Szkoła dla rodziców”.

Na zajęciach staraliśmy się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zaspokajać dziecięce potrzeby, nie rezygnując z własnych; co zrobić, kiedy chcemy odmówić czegoś synowi lub córce, wiedząc, że usłyszymy i zobaczymy bunt z ich strony, a także, jak budować dobrą relację z własnym dzieckiem. Warsztaty utrzymane były w duchu “rodzicielstwa bliskości” i “porozumienia bez przemocy”. Rodzice biorący udział w spotkaniu dowiedzieli się, w jaki sposób stworzyć więź ze swoimi pociechami, rezygnując z roli “żandarma” i zmuszania ich do posłuszeństwa. Pani Małgosia przekonywała, że jest możliwe porozumienie z dziećmi bez stosowania kar i nagród.

Zajęcia były bardzo ciekawe, jednak ograniczenie czasowe nie pozwoliło na głębsze przeanalizowanie tematu, mamy więc nadzieję, że nadarzy się jeszcze okazja do skorzystania z doświadczenia Pani Małgosi.

17.10.2011 TORUN , MALGORZATA MUSIAL ( L Z KRESKA ) RAZEM ZE SWOIMI DZIECMI : CORKA ZOJA ( NA KOLANACH ) , TOBIASZEM I LENA .FOT. WOJCIECH KARDAS / AGENCJA GAZETASLOWA KLUCZOWE:DZIECKO PORTRET

Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta

Źródło: www.edziecko.pl

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.