Dekoracje do ogrodu na lato – zrób to sam

Kreatywna Mama przygotowała dla was dekoracje do ogrodu na lato – zrób to sam, które spodobają się każdemu. Jeśli szukacie inspiracji to dobrze trafiliście. Pokażemy wam, jak podarować nowe życie przedmiotom, które znajdziemy w każdym domu. Nasze ozdoby, oprócz tego, że wyglądają pięknie, to dodatkowo wykorzystują energię wiatru, słońca i są wykonane z patyków, które pochodzą z parku.

Wiatraczki dla dzieci

Kreatywna Mama uwielbia kolorowy wystrój i dekoracje do ogrodu. Wiatraczek z papieru to właśnie jedna z tych rzeczy, które przynoszą radość nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Do stworzenia go potrzebujemy zaledwie kilku różnych przedmiotów. Będzie to korek, słomka, szpilka i szablon wydrukowany z naszej strony. Po wykonaniu tej ozdoby będziemy mogli cieszyć się ochłodą pochodzącą z odnawialnego źródła energii. Jeszcze bardziej efektowny może okazać się cały rząd wiatraczków, efekt wizualny na pewno zaprze nam dech w piersiach.

Doniczka ogrodowa z patyków

Następną dekoracją do ogrodu na lato będzie doniczka. Wystarczy, że znajdziecie pustą, starą doniczkę, której już od dawna nie używacie. Trudno uwierzyć w jakie cudo może się ona zamienić. Umyjcie doniczkę i przygotujcie sznurek jutowy. Stworzenie takiej dekoracji zajmie wam najwyżej 10 minut. Proponujemy wam spacer po parku. Spuśćcie wzrok trochę niżej i pozbierajcie gałązki, które spadły z drzew. Właśnie takie patyki będą najlepsze do tego typu upiększania.

Solarna latarnia ogrodowa ze słoika

Znudziły się wam zwykłe lampki solarne? Przeróbcie je trochę. Z przyjemnością wam w tym pomożemy. Możecie wykorzystać materiały, które są na filmie, albo podobne. Mogą być takie, które macie pod ręką w swoim domu. Wykorzystując energię słońca przyczyniamy się do ochrony naszego środowiska naturalnego. Podświetlenie może bardzo ładnie wyglądać i być ekologiczne w tym samym czasie. Obejrzyjcie jak poradziła sobie z tym nasza bohaterka.

Mamy nadzieję, że podobały się wam pomysły, które wam przedstawiliśmy. Zachęcamy was do samodzielnego tworzenia tego typu ozdób. Możecie też obejrzeć inne filmy z serii Kreatywna Mama.

Szablony do druku użyte w filmach Kreatywnej mamy.

Wiatraczek z papieru

Solarna latarnia

Oglądajcie więcej filmów na kanale Kreatywna Mama.