Początki Fundacji

fundacja pro liberis

Z radością informujemy, że rozpoczęłyśmy działalność. 🙂 Cieszymy się, że możemy rozwijać swoją pasję, pracując na rzecz dzieci.

Wszystko zaczęło się rok temu, kiedy poznałyśmy się w szkole, do której chodzili nasi synowie. Spotykałyśmy się na ich urodzinach i dużo rozmawiałyśmy – szybko okazało się, że łączą nas wspólne zainteresowania i pasje. Od dawna szukałyśmy odmiennego sposobu traktowania naszych dzieci, opartego na innych zasadach niż karanie, nagradzanie, zawstydzanie czy porównywanie. Wiedziałyśmy, że nie chcemy stosować metod polegających na krzyku i szantażu. Ponieważ od jakiegoś czasu szkoliłyśmy się już w tym temacie, czułyśmy, że kiedy połączymy swoje umiejętności, może wyniknąć z tego coś dobrego, stąd pomysł na założenie Fundacji. 🙂 Obie kochamy dzieci i wiemy, że zbudowanie z nimi dobrej relacji powoduje łatwiejsze radzenie sobie z problemami pojawiającymi się na drodze wychowania.

Będziemy robić wszystko, żeby sprawić radość maluchom, które nie mają jej zbyt wiele w życiu codziennym, a rodzicom, którzy pragną znaleźć alternatywną drogę doprowadzenia swoich pociech do dorosłości, zaoferujemy pomoc.

Mamy mnóstwo pomysłów i planów na najbliższą przyszłość; będziemy systematycznie je realizować i liczymy na Wasze częste wizyty na naszej stronie; zapraszamy też na Facebooka.

Post Author: Joanna Rygielska

Joanna Rygielska - mgr Filologii Polskiej oraz Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, mama trójki dzieci, pasjonatka filozofii dr Marii Montessori, wychowania w duchu "Rodzicielstwa Bliskości" oraz "Porozumienia Bez Przemocy".