Aplikacje 3

PSZCZOŁA – EDUKACJA EKOLOGICZNA DLA DZIECI

Przedstawiamy Wam pierwszą w Polsce aplikacje edukacyjną na temat pszczoły miodnej oraz dzikich zapylaczy.

W trakcie zabawy dzieci dowiadują się między innymi gdzie żyją pszczoły miodne, jakie spełniają role, co to jest taniec pszczół ale też co to są dzikie zapylacze, dlaczego są takie ważne i jak możemy je chronić. Ilość tych bardzo ważnych w ekosystemie owadów z roku na rok maleje ale nie jest jeszcze za późno i każdy z nas może pomóc je chronić.

Aplikacja może być wykorzystywana przez nauczycieli w przedszkolach i szkołach, zawiera także quiz sprawdzający zdobytą wiedzę.Aplikacja jest darmowa, powstała na system iOS i Android, można ją pobrać klikając na poniższe linki:

Pobierz darmową aplikację – Pszczoła:

IOS
Android

Aplikacja powstała dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i we współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.


pasek-logo


Przygotowaliśmy również dodatkowe materiały do druku.

Kliknij aby pobrać pliki

  • Pro Liberis

Zabawne Kropki – darmowa Gra Edukacyjna dla Dzieci

Celem aplikacji jest nauka liczenia, rysowania oraz poznawanie nowych słów. Twoje dziecko może wybrać aż 60 obrazków spośród 6 kategorii:

• Zabawki
• W domu
• Zwierzęta
• Ufoludki
• Owady i robaki
• Dinozaury

Każdy z nas pamięta zabawę z kartką i ołówkiem, która polegała na łączeniu ponumerowanych punktów w odpowiedniej kolejności, aby powstał obrazek. Zabawne Kropki to analogiczna gra dla najmłodszych w wersji iPhone i iPad.

Wystarczyć połączyć ponumerowane kropki, aby zobaczyć co kryje się pod tajemniczo ułożonymi cyframi. Przy niektórych obrazkach czeka na Twoje dziecko mała niespodzianka. Jak grać? Przesuwaj palcem po ekranie łącząc cyfry kolejno od najmniejszej do największej.

CECHY APLIKACJI:

• Niezwykle przejrzysta i łatwa w obsłudze aplikacja.
• Polski lektor.
• Bardzo kolorowe animacje i rysunki.
• Opcja włączania i wyłączania podkładu muzycznego.
• Aplikacja na iPhone/iPad/iPod – pobierz raz – korzystaj na każdym urządzeniu!Aplikacja jest darmowa, powstała na system iOS, można ją pobrać klikając na poniższe linki:

Pobierz darmową aplikację – Zabawne Kropki – Gra Edukacyjna dla Dzieci:

IOS


Bezpieczne kąpieliska

Aplikacja mobilna Bezpieczne Kąpieliska na iOS i Android

Już jest!! Każdy z Was może pobrać naszą aplikację bezpłatnie na telefon. Jest dużo bardziej rozbudowana i ma wiele dodatkowych funkcji. Możecie znaleźć bezpieczne kąpieliska w całej Polsce, wyszukać te w najbliższej okolicy lub wpisać to, które akurat Was interesuje. Dowiecie się jakie warunki są na danym kąpielisku, jaka jest woda, jaka temperatura ale także jak wygląda infrastruktura. Dodatkowo sami możecie wpisywać lub czytać to co wpisali inni użytkownicy na ten temat. Możecie obejrzeć zdjęcia lub dodać swoje. Możecie również dać znać innym jeśli wiecie, że dzieją się fajne wydarzenia wokół danego kąpieliska. Dodatkowo wskazujemy miejsca, w których można wypożyczyć sprzęt pływający. w strefie edukacji możecie obejrzeć filmy jak korzystać ze sprzętów, na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu.
Jest to jedyna taka aplikacja w Polsce, możecie ją mieć na swoim telefonie całkiem za darmo i w każdym momencie wybrać się z rodziną i znajomymi w ciekawe, czyste i przede wszystkim bezpieczne miejsce nad wodą.


Pobierz darmową aplikację – Bezpieczne kąpieliska:

iOS
Android

Poniżej zrzuty ekranów z aplikacji:


Aplikacja powstała dzięki środkom z programu grantowego LECHSTARTER.