Nauka zegara dla dzieci

Nauka zegara dla dzieci – darmowe szablonu do druku dla rodziców i nauczycieli.

Nauka zegara dla dzieci
Nauka zegara dla dzieci
Nauka zegara dla dzieci

 

Cyferki – Gry dla Dzieci. Jeśli chcesz aby Twoje dziecko nauczyło się podstaw matematyki bawiąc się, wypróbuj aplikację Cyferki dla Dzieci.

Jest to zestaw gier dzięki, którym Twoje dziecko nauczy się między innymi rozpoznawać cyfry, pisać je, dodawać i odejmować w zakresie do 10, a także porządkować je od najmniejszego do największego i odwrotnie, porównywać, szeregować w kolejności i wiele innych.


Cyferki dla Dzieci


 

Nauka zegara dla dzieci
Nauka zegara dla dzieci
Nauka zegara dla dzieci
Nauka zegara dla dzieci
Nauka zegara dla dzieci

 

Nauka zegara dla dzieci

Nauka zegara dla dzieci do druku – przygotowaliśmy gotowe szablony dla rodziców i nauczycieli. Pobierz i wydrukuj za darmo. Razem poćwiczcie rozpoznawanie godzin. Z naszymi materiałami będzie to dla Was pestka. Aby rozpocząć naukę zegara dziecko musi znać już cyfry. Jeśli jeszcze nie zna to sprawdźcie naszą aplikację Cyferki dla Dzieci. Napisz, którą godzinę przedstawia zegar lub dorysuj wskazówki! Znajdziecie tu zadania zarówno dla początkujących jak i tych trochę bardziej zaawansowanych. Na naszych zegarach nauczycie się godzin przedpołudniowych 1-12, oraz popołudniowych 13-24, których opanowanie może być trochę bardziej skomplikowane.

Nauka godzin i minut

Nauka zegara dla dzieci – Następnym krokiem po opanowaniu odczytywania godzin jest nauka minut. Są one wskazywane przez dłuższą wskazówkę. Każda cyfra, która pokazuje godzinę, kryje za sobą też wartość minutową. Godzina jest podzielona na sześćdziesiąt minut. Wszyscy raczej zgodzimy się ze stwierdzeniem, że umiejętność odczytywania godzin jest niezbędna w codziennym życiu, ale jak nauczyć dziecko zegara przyjemnie i bez stresu?

To wcale nie musi być nudne. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie materiały i warunki tak, aby były one dla dziecka komfortowe i sprzyjające. Poprzez zabawę Twój maluszek szybko opanuje odczytywanie czasu z zegara analogowego oraz zegara cyfrowego i będzie wiedziało, która jest godzina. Nauczcie się razem z dzieckiem poprawnie odczytywać godziny z zegara.

Naukę na zegarze analogowym najlepiej zacząć od pełnych godzin, a później stopniowo przechodzić na “wpół do” i “kwadranse”. Musimy też pamiętać, że dla małych dzieci, czas jest czymś zupełnie abstrakcyjnym. Aby ułatwić dziecku zrozumienie, że umiejętność odczytywania czasu z zegara pomaga w zorganizowaniu całego dnia, warto razem stworzyć dzienny grafik. Wspólnie ustalcie o której godzinie należy wstać i robić określone czynności. Gwarantujemy, że odpowiednio zaprojektowany grafik sprawi, że Twoje dziecko samo będzie pilnowało czasu. Nauka zegara dla dzieci może nieść za sobą też inne aktywności!

Pamiętajcie o tym, że to właśnie nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. Najlepiej rozłożyć sobie ją w czasie. Jednorazowe przeciążenie może sprawić, że dziecko znudzi się i nie będzie chciało pracować systematycznie.