Zabawa i nauka

nauka i zabawa

W ramach działalności Fundacji uruchomiliśmy nowy program na naszym kanale YouTube, w którym dzieci mogą poznawać świat poprzez kreatywną zabawę. Umożliwiamy im wykazanie się pomysłowością i samodzielną twórczą pracą. Różnorodność zajęć pomaga dzieciom odkrywać ich zainteresowania i potencjał zdolności – u każdego dziecka inny.
Stworzyliśmy przestrzeń, w której mali odkrywcy głodni wiedzy z pasją i nieskrywaną radością dzielą się z kolegami i koleżankami swoimi spostrzeżeniami podczas tworzenia.

Zakres działań najmłodszych jest bardzo szeroki, od samodzielnego składania, budowania, rozmontowywania, robienia doświadczeń, poprzez rozwijające gry planszowe, na sadzeniu roślin kończąc. Dzieci badają między innymi zjawiska geofizyczne, które ukształtowały naszą planetę, sprawdzając na przykład zasadę działania wulkanu. Odkrywają tajniki paleontologii, wykuwając z gipsu szkielety dinozaurów. Siejąc nasiona, zagłębiają się w niezwykły świat botaniki, a przy składaniu szkieletu człowieka poznają anatomię. Mogą złożyć także peryskop, co pozwala im na zetknięcie się z naturą światła; mają również możliwość zabawy klockami lego oraz lepienia masą plastyczną. Jedną z najbardziej lubianych przez nich zabaw są gry w trochę inne niż tradycyjne “planszówki”.

Zachęcamy także do zapoznana się z naszymi innymi aplikacjami:

1.Cyferki dla Dzieci

2.Zabawy dla Dzieci

3.Gry dla Dzieci

Post Author: Joanna Rygielska

Joanna Rygielska - mgr Filologii Polskiej oraz Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, mama trójki dzieci, pasjonatka filozofii dr Marii Montessori, wychowania w duchu "Rodzicielstwa Bliskości" oraz "Porozumienia Bez Przemocy".