Domowe eksperymenty dla dzieci – kreatywne zabawy dla dzieci

Wielu z nas zastanawia się kiedy dzieci wrócą do szkoły. Nauka zdalna to nowe wyzwanie, przed którym postawiony został każdy uczeń oraz rodzic. Jak sprawić, aby dziecko nie nudziło się i jednocześnie nauczyło się nowych rzeczy? Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie nauki z zabawą. Często trudne szkolne zagadnienia można szybciej i lepiej zrozumieć dzięki eksperymentom dla dzieci. Przedstawiamy Wam kilka domowych zabaw dla dzieci, które pomogą dzieciom w zrozumieniu tematów i dadzą im dużo frajdy. Spróbuj pokazać dziecku, że nauka jest ekscytująca!

 

Eksperymenty dla dzieci – Bańka w bańce

Aby wykonać ten eksperyment musicie przygotować słomkę oraz płyn, do którego przepis znajdziecie na filmiku. Dzieci na pewno polubią takie eksperymenty domowe i doświadczenia – w końcu, które dziecko nie lubi baniek mydlanych? To świetna zabawa, którą można wykonać ze składników, które znajdują się w każdym domu.

 

Gra dla dzieci – Montessori Kreatywne Puzzle dla Dzieci

Montessori - Kreatywne Puzzle dla Dzieci

Znikający atrament – Eksperymenty i Doświadczenia dla Dzieci w Domu

Razem z Kreatywną Mamą przygotowaliśmy dla Was całą serię eksperymentów i doświadczeń, które każdy może wykonać w domu. Ten eksperyment jest naprawdę prosty w wykonaniu, a przy tym niezwykle efektowny. Spróbujcie zaskoczyć członków swojej rodziny i pokażcie im tę sztuczkę. Do wykonania tego doświadczenia będziemy potrzebowali: sok z cytryny, patyczek kosmetyczny, kartkę papieru i żelazko. 

 

Eksperyment z wodą – Doświadczenia z wodą

Oto jeden z eksperymentów, które można przeprowadzić z dziećmi, które przerabiają materiał dotyczący wody i zagadnień z nią związanych. Do wykonania tego eksperymentu będziemy potrzebowali tylko miski z wodą, szklanki i chusteczki. Zobaczcie i wykonajcie ten domowy eksperyment razem z dziećmi!

 

Eksperymenty dla dzieci – Doświadczenia ze świeczką

Do wykonania tego eksperymentu niezbędna będzie pomoc osoby dorosłej. Wykonajcie doświadczenie z gasnącą świeczką. Zobaczcie co stanie się z wodą. Do wykonania tego doświadczenia potrzebujecie świeczki, wody, talerzyka, szklanki i zapalniczki/zapałek – wszystkie te rzeczy z pewnością znajdziecie w swoim domu.

 

Jak zrobić slime? – Glutek z kleju

Lubicie obleśne eksperymenty chemiczne dla dzieci? Stwórzcie swojego slime z domowych składników. Slime to glut wykonany z kleju, wody, płynu do soczewek i sody oczyszczonej. Zobaczcie co można z nim zrobić.

 

Tęcza na mleku – Eksperymenty dla Dzieci

Zrobimy eksperyment z tęczą na mleku. Zobaczcie jakie to proste i widowiskowe. Wykonajcie ten eksperyment w domu razem z dziećmi. Pamiętajcie, że nauka poprzez zabawę jest najskuteczniejsza. Do wykonania tego eksperymentu będziecie potrzebowali głęboki talerz wypełniony mlekiem, barwniki spożywcze, płyn do naczyń oraz patyczek higieniczny.

Post Author: Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *