20 Aktywności dla dzieci podczas kwarantanny domowej

Szkoły i przedszkola zostały zamknięte więc nadszedł czas na pracę w domu. Co zrobić, aby dziecko nie znudziło się nauką podczas pandemii Koronawirusa? Oczywiście rozwiązaniem jest zamiana wkuwania na coś dużo przyjemniejszego – zabawę. Wszelkie aktywności dla dzieci są jak najbardziej wskazane. Wykorzystajcie do tego wszystkie materiały, które przygotowaliśmy dla Was na czas kwarantanny domowej! Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają grać w gry na swoich urządzeniach – nasza Fundacja postanowiła to wykorzystać i stworzyć materiały, które podczas zabawy, będą również uczyły dzieci nowych rzeczy.

Cyferki dla dzieci

Cyferki dla dzieci to gra, która nauczy dzieci cyfr od 1 do 10. Wszystko to odbywa się przez zabawę. Znajdziecie tam na przykład rysowanie cyfr palcem po wyznaczonym śladzie, dopasowywanie cyfr do obrazków czy wyścigi samochodowe polegające na dodawaniu i odejmowaniu w zakresie 10. Aplikacja jest pełna wesołych animacji, dlatego podoba się wszystkim dzieciom.

Alfabet dla dzieci

Alfabet dla dzieci to gra, która jest przeznaczona dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Dzieci poznają litery przez zabawę nimi. Tworzenie słów i rysowanie liter pomaga poznać dzieciom ich kształty i brzmienie. Alfabet dla dzieci to świetny wstęp do nauki czytania i pisania.

Moje pierwsze słowa

Ta gra jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci. Są to w zasadzie 4 zabawy, które utrwalą dzieciom znaczenie wyrazów z ich otoczenia. Na każdej karcie jest obrazek, lektor czyta jak się on nazywa. Karty są wzbogacone animacjami i charakterystycznymi dla zilustrowanych przedmiotów i zwierząt zabawnymi odgłosami.

Gry dla dzieci

Jest to jedna aplikacja, w której znajduje się aż 8 gier ćwiczących pamięć. Dzieci muszą między innymi zapamiętać pokazywane dźwięki, a następnie odwzorować je na klawiszach, znajdować zaginione zwierzątka lub zapamiętywać wzory z kolorowych koszulek, a następnie je odtwarzać. Gra jest przeznaczona zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci.

Zabawy dla dzieci

Rozpoznawanie przedmiotów, przeliczanie elementów, rozpoznawanie cyfr i liter czy rozróżnianie podstawowych figur geometrycznych to tylko niektóre zabawy, które znalazły się w naszej aplikacji. Za przejście każdej rundy dziecko otrzymuje nagrodę. 

Wesołe karty dla dzieci – gra ćwicząca pamięć

Jeśli lubisz grać razem ze swoim dzieckiem, to jest to gra dla Was. Wesołe karty to gra dla dwóch osób, aby wygrać musisz jak najszybciej odnaleźć wszystkie pary. To świetny sposób na połączenie nauki koncentracji z niezapomnianą zabawą i rywalizacją!

Zabawne kropki dla dzieci

Połącz ponumerowane kropki, aby zobaczyć co kryje się pod tajemniczo ułożonymi cyframi. Celem tej gry jest nauka liczenia, rysowania oraz poznawanie nowych słów.

Pszczoła – Edukacyjna Ekologiczna gra dla dzieci

Pszczoła to bez wątpienia najlepsza aplikacja ekologiczna dla dzieci. Możecie pobrać ją za darmo. Podczas zabawy dzieci poznają zwyczaje oraz problemy jakie na swojej drodze napotykają pszczoły.

Wielkanocne karty pracy – aktywności dla dzieci

Wielkanoc jest już coraz bliżej dlatego warto wprowadzić się w świąteczny klimat. Proponujemy Wam karty pracy z wielkanocnymi motywami. Znajdziecie tu kolorowanki, wycinanki czy instrukcje do wykonania świątecznych ozdób.

Nauka pisania – szlaczki, cyfry, alfabet

Jest to zestaw kart pracy, które przygotowują dziecko do nauki pisania. Dzieci nie powinny przestawać ćwiczyć ręki jeśli w szkole zaczęły już to robić. Dłuższa przerwa może spowodować, że trzeba będzie zaczynać naukę od początku. Znajdziecie tu karty pracy ze szlaczkami, cyframi i literami do ćwiczenia pisania. 

Nauka czytania – karty z obrazkami

Przygotowaliśmy dla Was całkiem nowe karty do nauki czytania dla maluchów. Teraz, gdy szkoły są zamknięte możecie razem poćwiczyć w domu! Karty są darmowe, wystarczy kliknąć i wydrukować. To najlepsze aktywności dla dzieci.

Anatomia człowieka

Wytnijcie poszczególne narządy i ułóżcie je w odpowiednim miejscu. To zadanie uczy dzieci, w którym miejscu znajdują się najważniejsze organy. Świetna metoda nauki.

Oblicz i pokoloruj

Rozwiąż proste działania matematyczne, a następnie pokoloruj odpowiednim kolorem. Sprawdź się.

Pokoloruj cyferki

Matematyczne kolorowanki. Pokoloruj cyfrę, a następnie tyle przedmiotów ile ona oznacza. Super metoda na naukę liczenia do 10.

Dodawanie – karty pracy

Te karty pracy w wizualny sposób uczą dodawania. Oprócz cyfr są tam jeszcze obrazki, które ułatwiają wykonywanie obliczeń.

Odejmowanie – karty pracy

Odejmowanie wcale nie musi być trudne. Dzieci łatwiej je zrozumieją gdy zobaczą na czym polega. Oprócz tego są też działania na osi – świetna metoda dla dzieci, które mają problem z odejmowaniem. 

Dorysuj drugą połowę obrazka

Teraz coś dla małych artystów. Dorysujcie drugą połowę obrazka, pomoże Wam w tym kratka, która ułatwi dorysowanie lustrzanego odbicia. 

Kolorowanki

Przygotowaliśmy również kilka kolorowanek, które pozwolą na rozwinięcie umiejętności plastycznych. Użyjcie wszystkie kredki jakie tylko znajdziecie w domu!

Połącz w pary

Są to zestawy obrazkowego domina. Dziecko musi połączyć wyrazy z obrazkami, wielkie litery z małymi albo połączyć ze sobą obrazki, które zaczynają się na tę samą literę. Kliknij, wydrukuj i wytnij.

Połącz kropki i pokoloruj

Ostatnia aktywność to łączenie kropek. Dziecko musi połączyć po kolei wszystkie kropki, a następnie pokolorować obrazek. Pomaga to zarówno w nauce liczenia jak i rozwija małą motorykę.

Post Author: Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *