Aplikacje matematyczne dla dzieci

Aplikacje matematyczne dla dzieci

Nauka matematyki wcale nie musi oznaczać żmudnego zapamiętywania reguł i rozwiązywania książkowych, często nudnych zadań. Jako rodzice możemy sprawić, by królowa nauk kojarzyła się naszym pociechom z przyjemną i ciekawą dziedziną wiedzy. Wystarczy tylko sięgnąć po aplikacje matematyczne dla dzieci, które uczą matematyki przez zabawę.

Utrwalanie wiedzy przez aplikacje matematyczne dla dzieci

Dziś z pomocą przychodzą nowoczesne technologie. Istnieje mnóstwo różnego rodzaju programów na telefon i komputer, dzięki którym nauka matematyki stanie się ciekawa, atrakcyjna i porywająca.

Co więcej, aplikacje aplikacje matematyczne dla dzieci możemy z powodzeniem wykorzystywać nie tylko podczas przyswajania przez dziecko nowego zakresu materiału, ale także wtedy, gdy maluch ma problemy z prawidłowym wykorzystaniem w praktyce zdobytych już podstaw teoretycznych. Dobrze zaprogramowane aplikacje doskonalą takie umiejętności matematyczne jak zdolność dodawania, odejmowania, mnożenia czy dzielenia. Poprawiają koncentrację, wpływają pozytywnie na orientację przestrzenną, spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia.

Jak wybrać odpowiednią grę?

W gąszczu propozycji warto poświęcić chwilę na wybór najodpowiedniejszej z dostępnych aplikacji. Na stronie proliberis.org znaleźć można warte uwagi gry  matematyczne, dedykowane małym dzieciom i przedszkolakom. Zostały one tak zaprogramowane, by w łatwy i skuteczny sposób wprowadzać dzieci w tajniki matematyki w zależności od ich wieku. Dzięki temu mamy pewność, że nasza pociecha nie znudzi się aplikacją zaledwie po kilku dniach korzystania z niej. Dodatkowo niewątpliwą zaletą programów z tej strony jest brak reklam oraz intuicyjna nawigacja. Dzięki temu dzieci mogą skoncentrować się tylko i wyłącznie na dobrej zabawie.

„Cyferki dla dzieci”

Stricte matematyczną aplikacją, jaką znajdziemy na stronie proliberis.org „Cyferki dla Dzieci”. Składa się na nie komplet gier, które wspomogą takie umiejętności jak m.in.: naukę liczenia od 1 do 10, porównywanie, ustalanie kolejności od najmniejszego do największego i odwrotnie, pisanie cyfr, a także opanowanie prostych działań matematycznych w zakresie do 10. Twórcy aplikacji nie zapomnieli także o zmotywowaniu maluchów do nauki. Dziecko wykonując  zawarte w aplikacji polecenia zbiera nagrody oraz otrzymuje ślimaki i rośliny, które następnie hoduje w swoim interaktywnym akwarium.

Wspomaganie pamięci i koncentracji

Przy wyborze aplikacji pamiętajmy też, że naukę matematyki wspomożemy nie tylko wybierając programy dedykowane wyłącznie królowej nauk. Istnieją wszak gry i zabawy interaktywne, które rozwijają zdolności potrzebne do prawidłowego wykonywania działań matematycznych, choć z pozoru czystej wiedzy matematycznej jest w nich mało, o ile w ogóle. Mowa tu chociażby o takich zdolnościach jak  umiejętność skupienia uwagi, zapamiętywania czy zdolność logicznego myślenia. Sięgnijmy zatem także po takie interaktywne gry jak „Wesołe Karty” czy „Puzzle”.

Zachęcamy rodziców, by wykorzystali w pełni możliwości, jakie daje nam dziś nowoczesna technologia. Dzięki interaktywnym aplikacjom nauka matematyki jeszcze nigdy nie była tak przyjemna i intuicyjna. Przekonajcie się sami ile radości i frajdy może sprawić dzieciom zdobywanie wiedzy w ten nieszablonowy sposób.  Życzymy wszystkim miłej zabawy i owocnej nauki!

Aleksandra Doroszkiewicz

Z wykształcenia prawniczka, która wybrała spokojne życie na wsi w rytmie slow life. W pięknych okolicznościach przyrody robi to, co kocha najbardziej, czyli pisze. Szczęśliwa partnerka Mariusza. Już wkrótce zostanie mamą Jagódki. Właścicielka licznego stada zwierząt – kotów, kur, gęsi i kóz. Miłośniczka dobrego jedzenia, francuskich komedii i długich spacerów, również w czasie deszczu. Pasjonatka ogrodnictwa – zarówno rabaty kwiatowe jak i grządki warzywne są jej oczkiem w głowie. Każdej jesieni przywdziewa kuchenny fartuszek i zamyka smaki lata w różnej maści buteleczkach, słoikach i słoiczkach. W wolnych chwilach lubi majsterkować.

Zachęcamy także do zapoznana się z naszymi innymi aplikacjami:

1.Zabawy dla Dzieci

2.Alfabet dla Dzieci

3.Cyferki dla Dzieci

Post Author: Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *