Gry dla Dzieci – Zabawy ćwiczące pamięć

Gry dla Dzieci

Gry dla Dzieci
Cyferki dla Dzieci

Gry dla dzieci to zbiór 8 edukacyjnych zabaw dla maluchów. Dzięki nim nasze pociechy rozwiną szereg nowych umiejętności. Aplikacja przynosi wiele frajdy. Pomaga ćwiczyć koncentrację i zdolność logicznego myślenia a jednocześnie jest niezwykle łatwa w obsłudze. Jeśli szukasz kreatywnego zajęcia dla przedszkolaka to dobrze trafiłeś. Wszystkie zadania opierają się na zapamiętywaniu i odtwarzaniu w odpowiedniej kolejności dźwięków oraz obrazów.

Piosenki na cymbałkach

Jest dopasowana do możliwości każdego brzdąca. Nawet 4 latek poradzi sobie z odtworzeniem piosenki. Po kolei pokazywane są dźwięki, które należy zapamiętać i odwzorować na elektronicznych klawiszach.   

Posiłki na talerzach

Zabawa, od której na pewno pocieknie Ci ślinka, widząc tyle pyszności w jednym momencie. No cóż, nie polega ona jednak na jedzeniu. Nie możesz zapomnieć kolejności w jakiej rozmieszczone są potrawy i dodatkowo musisz spróbować ułożyć je w tej samej sekwencji. Zadanie typu memory to ponad wszystko najlepsze ćwiczenie na koncentrację.   

Znajdź brakujące zwierzątko

Jak sama nazwa wskazuje musisz zgadnąć, którego zwierzątka brakuje. Dowiesz się jak wyglądają przeróżne stworzenia. Ciekawe ile z nich potrafisz nazwać.

Kumkające żabki

Znacie już odgłosy wydawane przez żaby? Jeśli nie to będziecie mieli okazję doskonale je poznać. Zadanie polega na powtarzaniu rechotu żab. Klikaj na żabki w kolejności, jaka została Ci przedstawiona.

Znajdź dwie takie same karty

Ta misja doskonale uczy maluszków spostrzegawczości. Klasyczne memory polegające na odkryciu dwóch takich samych ilustracji. Obrazki na kartach mają różną tematykę, znajdziesz na przykład: zwierzątka, cyfry, litery lub zabawki. Ciekawe jak szybko uda Ci się odnaleźć wszystkie pary. 

Roboty

W tej zakładce musisz naciskać na roboty w takiej samej kolejności w jakiej pojawiają się na ekranie. Musisz się mocno skupić, aby nie przegapić żadnego z nich. 

Kolorowe podkoszulki

Aby zdobyć punkty nie możesz zapomnieć ułożenia podkoszulek i musisz ułożyć je dokładnie w tej samej kolejności. Zadanie jest tym trudniejsze, że ilość ubranek zwiększa się.

Znikające misie

Gdy tylko na ekranie pojawią się misie przyjrzyj się uważnie, ponieważ misie panda po chwili znikną. Twoją misją będzie wskazanie, w którym miejscu się znajdowały, powodzenia!

Na zakończenie dodamy, że w naszej aplikacji znajdziesz ranking, w którym będziesz mógł monitorować swoje postępy. Po przekroczeniu kolejnych progów punktowych będziesz otrzymywał naklejki. Pamiętaj, aby mózg mógł dobrze pracować, cały czas musi być pobudzany.

Zachęcamy także do zapoznana się z naszymi innymi aplikacjami:

1.Zabawy dla Dzieci

2.Alfabet dla Dzieci

3.Cyferki dla Dzieci

Post Author: Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *