Jak nauczyć dziecko liczyć – nauka liczenia

Jak nauczyć dziecko liczyć - nauka liczenia

Czy zastanawialiście się kiedyś, kiedy najlepiej rozpocząć naukę liczenia ze swoimi dziećmi? Odpowiedź na to pytanie brzmi: jak najwcześniej! Nie chodzi tu o skomplikowaną matematykę. Pamiętaj, że zawsze warto zaczynać od łatwych rzeczy i stopniowo przechodzić do tych trudniejszych. Każdą rzecz, której dziecko musi się nauczyć, najlepiej jest zamienić w zabawę. W ten sposób dziecko samo będzie chciało wykonywać dane zadania. 

 


Cyferki dla Dzieci

 

Wykorzystaj zabawki i przedmioty z otoczenia dziecka

Wykorzystuj chwile wspólnej zabawy. Policzcie ile lalek siedzi na krzesłach, ile kół mają samochody, ile razem jest piłek jeśli na podłodze leżą trzy zielone i dwie niebieskie? Wszystkie te działania można wpleść w zabawę i spowodować, że dziecko będzie uważało matematykę za naturalny jej element. Może to sprawić dużo frajdy. Czy dla rodziców jest coś lepszego niż widok szczęśliwego dziecka, które uczy się przez zabawę? 

Nauka liczenia

 

Nauka liczenia w codziennych sytuacjach

Czynności takie jak gotowanie, sprzątanie, czy na przykład wieszanie prania, to idealne preteksty do nauki liczenia. Dodajmy i odejmujmy produkty podczas wspólnego przygotowywania posiłku. Policzmy wszystkie książki, które odkładamy na półkę. Wykorzystujmy każdą okazję do tego, aby motywować dzieci do rozwiązywania zadań matematycznych.

Nauka liczenia dla dzieci

 

Lekcje powinny być krótkie

Lekcje nauki liczenia nie powinny być długie, głównie dlatego, że gdy dzieci dorastają, ich uwaga skupia się na wielu rzeczach. Jeśli chcesz, aby twoje lekcje były owocne, mądrze jest, aby były krótkie. Spójność jest głównym kluczem, który pozwoli Twojemu dziecku opanować liczenie w krótkim czasie.

Nauka liczenia dodawanie, nauka w domu

 

Ucz się liczenia przez śpiewanie piosenek

To bardzo często stosowana sztuczka, która działa doskonale. Łączenie nauki ze śpiewaniem piosenek znacznie ułatwia dziecku ten proces. Dzieciom łatwo jest zapamiętać piosenki, a przy tym opanowują umiejętność liczenia. Możesz używać typowych piosenek, które wymagają liczenia lub wymyślać własne. Piosenki o zwierzętach i jedzeniu mogą być bardziej zabawne i skuteczne.

Piosenki dla Dzieci – Pieski Małe Dwa – RosNutki

 

Filmy edukacyjne dla dzieci

Czy zdajesz sobie sprawę, jak łatwo dzieci przypominają sobie, co widziały w bajkach? Możesz wykorzystać ten fakt na swoją korzyść. Niech Twoje dziecko ogląda więcej kreskówek, które wymagają liczenia. Bajki na kanale YouTubowym 123 Edukacja mogą być bardzo pomocne. Twoje dziecko będzie je oglądało, nieświadomie ucząc się. Musisz sprawić, aby nauka liczenia była naturalna i przyjemna. Rzeczy, których dzieci uczą się podczas zabawy, zostaną w ich głowach na zawsze.

Nauka w domu – Liczenie dla dzieci – bajki edukacyjne

Zachęcamy także do zapoznana się z naszymi innymi aplikacjami:

1.Zabawy dla Dzieci

2.Alfabet dla Dzieci

3.Cyferki dla Dzieci

Post Author: Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *