Nauka pisania cyfr i liter

Nauka Pisania

My, rodzice często zastanawiamy się kiedy powinniśmy zacząć z dzieckiem naukę pisania cyfr i liter. Często zdarza się, że nie chcemy zaczynać tego zbyt wcześnie. Moim zdaniem jedyna dobra rada dla rodzica jest taka: obserwuj! U każdego dziecka chęć nauki pisania cyfr i liter może pojawić się w innym czasie. Zawsze chcemy wspierać nasze dziecko w rozwoju, dlatego warto jest dowiedzieć się na czym nasz maluch skupia największą uwagę i czym najbardziej się interesuje.

Częstym zjawiskiem jest to, że dzieci samoistnie zaczynają liczyć do trzech lub pięciu. Nikt ich tego nie uczył, po prostu podchwycili. Uczą się tego za każdym razem gdy mówimy na przykład, że w koszyczku są teraz trzy klocki lub, że na parapecie stoją dwa kwiatki. Dzieci bardzo szybko uczą się poprzez obserwację. Trudniej może być z pisaniem – to wymaga trochę więcej ćwiczeń.

Wiadomym jest, że aby dziecko mogło zacząć prawidłowo posługiwać się narzędziami takimi jak długopis czy ołówek, musi dobrze przygotować do tego swoją dłoń. Trzymanie długopisu może na początku być dla dziecka nieco kłopotliwe. Dobrze jest wcześniej przygotować malutkie, jeszcze nie do końca wykształcone mięśnie i wykonać kilka ćwiczeń. Najlepszym wydaje się śledzenie paluszkiem różnych wzorków lub kształtów cyfr i liter. Przygotowaliśmy dla Was materiały do druku, które mogą Wam w tym pomóc. Wystarczy kliknąć na wybrany obrazek i wydrukować.

Jeśli podoba się Wam to ćwiczenie, ale nie jesteście pewni, czy naśladowanie palcem wzorków na kartce wystarczająco zaangażuje Wasze dzieci to możecie też spróbować z naszymi aplikacjami. Pierwsza z nich to Alfabet dla Dzieci. To właśnie dzięki niej dzieci poznają kształty liter śledząc placem ich kształt. Rysowanie palcem wspiera rozwój tych samych mięśni, które są potrzebne podczas trzymania długopisów, ołówków czy kredek. Oprócz tego w aplikacji można znaleźć też takie zabawy jak dopasowanie literek do ich cieni, tak aby razem tworzyły słowo, które ilustruje obrazek powyżej. Wbrew pozorom jest to niezwykle proste zadanie. Nauka przez zabawę sprawia, że dzieci nie odczuwają presji, która często towarzyszy im w szkole, gdzie nauczyciele dysponują tylko określonym czasem.

Alfabet dla Dzieci. Aplikacja jest przeznaczona dla wszystkich dzieci, które zaczynają swoją przygodę z polskim alfabetem.
Alfabet dla dzieci

Dzieciom najbardziej zależy na tym, aby spędzać jak najwięcej czasu na zabawie razem z rodzicami. Po szkole często brakuje czasu na to, aby pobawić się z dziećmi. Co zrobić, aby wszystko ze sobą pogodzić? No oczywiście połączyć naukę razem z zabawą z dzieckiem. Nauka pisania cyferek też wcale nie musi być trudna. Nasza gra edukacyjna – Cyferki dla Dzieci pomoże Wam poznać liczby od 0 do 10. Twoje dziecko nauczy się między innymi rozpoznawać i pisać je, dodawać i odejmować w zakresie do 10, a także porządkować je od najmniejszego do największego i odwrotnie, porównywać i robić z nimi jeszcze więcej rzeczy. Nasza gra jest idealnym narzędziem do nauki oraz tworzenia silnych więzi z dziećmi.

Cyferki – Gry dla Dzieci. Jeśli chcesz aby Twoje dziecko nauczyło się podstaw matematyki bawiąc się, wypróbuj aplikację Cyferki dla Dzieci.
Cyferki dla dzieci

Post Author: Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *