Wakacje z dziećmi – Bezpieczne Kąpieliska

Wakacje 2020 już się rozpoczęły, a wraz z nimi także sezon na kąpieliska. W tym roku wiele osób decyduje się na to, aby spędzić urlop w Polsce. Jeśli planujecie wybrać się nad morze lub jezioro, ale nie wiecie, która plaża będzie dla Was najlepsza to pomoże Wam w tym darmowa aplikacja Bezpieczne Kąpieliska. Znajdziecie w niej wszystkie informacje o strzeżonych kąpieliskach w całej Polsce. Możesz sprawdzić, czy na danej plaży jest możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego, czy znajduje się tam gastronomia lub czy jest dostęp do toalety. 

Wakacje z dziećmi nad wodą wymagają dobrej organizacji. Szczególnie wtedy, gdy jedziemy w miejsce, którym nigdy wcześniej nie byliśmy. Sprawdź co Cię czeka na plaży – zobacz zdjęcia dodane przez innych plażowiczów lub dodaj swoje własne i podziel się z innymi opinią o tym miejscu. 

Bezpieczne Kąpieliska pomogą Ci też, całkowicie za darmo, odnaleźć najbliższe strzeżone kąpielisko w Twojej okolicy. Dowiesz się jaka jest tam temperatura wody, siła wiatru czy od kiedy do kiedy trwa tam sezon kąpielowy. Może się to okazać bardzo pomocne jeśli planujesz spędzić wakacje z dziećmi nad morzem w Polsce. 

Pamiętaj także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą podczas wakacji z dziećmi. Do najniebezpieczniejszych sytuacji nad wodą możemy zaliczyć: skurcz mięśnia, wychłodzenie organizmu, zachłyśnięcie się wodą oraz wyczerpanie sił pływaka. Przygotowaliśmy specjalny film, dzięki któremu dowiesz się, co zrobić w poszczególnych sytuacjach. 

Aby bezpiecznie spędzić czas nad wodą musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jest kilka czynników, które mogą nie pozwalić nam na kąpiel w wodzie. Czy wiesz kiedy nie powinniśmy wchodzić do wody?  

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać latem jest to, aby wybierać odpowiednie miejsce do kąpieli. Dzięki aplikacji Bezpieczne Kąpieliska możesz sprawdzić czy w Twojej okolicy znajdują się kąpieliska strzeżone przez ratowników wodnych. Dowiesz się także jakie udogodnienia dla plażowiczów się tam znajdują. 

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Musimy pamiętać, aby chronić je przede wszystkim przed promieniami słonecznymi. Nadmierne przegrzanie może prowadzić do udaru słonecznego. W filmie znajdziecie też instrukcję dotyczącą tego, jak należy postępować w przypadkach losowych, takich jak np. podtopienie czy zadławienie ciałem obcym. 

Bezpieczne wakacje to przede wszystkim znajomość zasad pierwszej pomocy. Tę wiedzę dobrze jest sobie często odświeżać. Jeśli nigdy nie przechodziłeś szkolenia w zakresie pierwszej pomocy to dobrze byłoby zapisać się na kurs. Takie szkolenia często organizowane są przez urzędy miasta, szkoły lub przez służby ratunkowe. Przed wyjazdem zorientuj się czy w Twojej okolicy będzie organizowane szkolenie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak należy przeprowadzać akcję ratunkową, obejrzyj film instruktażowy – najważniejsze o czym musisz pamiętać to stosunek 30:2 – 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz 2 wdechy ratownicze.  

Pamiętajmy, że podczas wakacji z dziećmi musimy zachować szczególną ostrożność. 

Post Author: Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *